International Mathematics Physics And Computer Science Teachers and Trainers Olympiad

Математика, физика және информатика пәндері бойынша мұғалімдер мен олимпиадалық резерв жаттықтырушыларының ІІ Халықаралық ашық шығармашылық байқауы - IMPACT Olympiad

2020 жылдың 8 – 12 қаңтар аралығында Алматы қаласындағы РФММ базасында Математика, физика және информатика пәндері бойынша мұғалімдер мен олимпиадалық резерв жаттықтырушыларының  ІІ Халықаралық ашық шығармашылық байқауы – IMPACT Olympiad өтті. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің және “Дарын” РҒПО қолдауымен өткен байқаудың мақсаты: дарынды, шығармашылықпен жұмыс істейтін мұғалімдер мен жаттықтырушыларды анықтау, олардың кәсіби құзыреттіліктерін оңтайлы меңгеруін дамыту, оларды қолдау және көтермелеу. Байқау XVI Халықаралық Жәутіков олимпиадасымен бір уақытта өткізілді.

Олимпиадаға дайындық бойынша ұйымдастыру комитетінің құрамыда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министріКаринова Шолпан Таңатқызы, төраға, Халықаралық ақпараттық технология университетінің ректоры – Өскенбаева Раиса Қабиқызы, математик-ғалым,  Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қайраткері,   физика-математика ғылымдарының докторы, Қазақстан Республикасы Ғылым академиясының академигі– Жұмаділдаев Асқар Серқұлұлы, «Дарын» Республикалық ғылыми-практикалық орталығының директоры – Боранбай Ақжол Аманжолұлы, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ физика-техникалық факультеттің деканы,  физика-математика ғылымдарының докторы, профессор– Давлетов Аскар Ербуланұлы және «Республикалық физика-математика мектебі» КеАҚ басқарма төрағасы – Бекахметов Ғабит Қайратұлы болды. 

Қазылар алқасының құрамына XVI Халықаралық Жәутіков олимпиадасының қазылар алқасының мүшелері және РФММ КеАҚ-ның жетекші мұғалімдері кірді.

Байқау әр пән бойынша екі лигадан өтті: бірінші лига – мұғалімдер, екінші лига – жаттықтырушылар. Байқауға 8 мемлекеттен (Ресей, Грузия, Якутия,  Өзбекстан, Қырғызстан, Монголия, Қазақстан) 150 мұғалім мен жаттықтырушы қатысты.

Бірінші лигаға 108 мұғалім (математика- 54, физика- 26, информатика- 28), екінші лигаға 42 жаттықтырушы (математика- 19, физика- 18, информатика- 5) қатысты.

Байқауға жетекші мектептердің мұғалімдері мен жаттықтырушылары да қатысты: Векуа атындағы №42 ФММ Тбилиси қаласы, Грузия, П.Л.Капица атындағы Физтех-лицей, Ресей, Ананьиной Тани атындағы УрФУ мамандандырылған ғылыми-оқу орталығы  Екатеринбург қаласы, Ресей, Қаракөл лицейі, Бішкек қаласы, Қырғызстан және XVI Халықаралық Жәутіков олимпиадасының команда жетекшілері, сондай-ақ Қазақстанның келесі мектептері қатысты: УО “ТЭФМШ”, ММ №8 дарынды балаларға арналған мектеп – лицей, Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы, КММ «№6 орта мектеп-лицей», КММ «Қоғамдық-техникалық лицей».

Олимпиаданың ережесіне сай мектеп командалары жеңіп алған жүлделеріне сәйкес марапатталды. Бірінші орынды Алматы қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің командасы мен Нұр-Сұлтан қаласындағы Республикалық физика-математика мектебінің командасы жеңіп алды. Үшінші орынды – Екатеринбург қаласы, Ананьина Тани атындағы УрФУ мамандандырылған оқу-ғылыми орталығы, Якутск қаласы Республикалық лицей-интернаты, Алматы қаласындағы дарынды балаларға арналған “Білім-Инновация” мамандандырылған мектеп-лицейі және Алматы қаласындағы Республикалық физика-математикалық мектебінің командасы жеңіп алды. Барлық жүлдегерлер бағалы сыйлықтармен марапатталды.      

Математика, физика және информатика пәндері бойынша  мұғалімдер мен олимпиадалық резерв жаттықтырушыларының  ІІ Халықаралық ашық шығармашылық байқауы жыл сайын ҚР БҒМ, «Дарын» РҒПО және Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінің қолдауымен өтеді.

Биылғы жылы олимпиаданың демеушілері Lancaster group, Fizmat Endowment Fund, Nurlan Kapparov Foundation, “Шеврон” компаниясы, Қазақ мемлекеттік циркі, “Медеу” спорт кешені, «Air Astana» авиакомпаниясы, сондай-ақ ERG компаниясы.

 

Олимпиада аясында математика, физика және информатика пәндері бойынша республикалық біліктілікті арттыру семинары өткізілді.

Математика пәні бойынша келесі мұғалімдер дәріс оқыды: Омар М. (Педагог-шебер, “777 систем уравнений”, “Формулы математики”, «Олимпиада по математике» оқулықтарының авторы), Шинасилова С.С. (ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері, техника ғылымдарының магистрі, педагог-шебер, математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық байқауларының бірнеше дүркін жүлдегері), Скаков М.К. (Педагог-шебер, математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Кошанова Р.И. (Педагог-шебер, математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Абылгазиев Ж.Н. (Педагог-шебер, математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Бек А.Ш. (PhD докторы, республикалық олимпиадалардың бірнеше дүркін жеңімпазы және математикадан халықаралық олимпиадалардың жүлдегері), Есмагамбетова Л. А. (ҚР Білім беру ісінің үздігі, Ы.Алтынсарин төс белгісінің иегері, педагог-шебер, математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Ахметова Г.З. (ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері, Ы. Алтынсарин төс белгісінің иегері, педагог-шебер), Тыныштыкбай А.К. (Математика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық сайысының жүлдегері); физикадан: Шакиров А.К. (Физика пәні  мұғалімдерінің республикалық шығармашылық сайысының жүлдегері), Қабылқақ М. (Физика пәні  мұғалімдерінің республикалық шығармашылық сайысының жүлдегері), Турагалдиева Ш.А. (Физика пәні  мұғалімдерінің республикалық шығармашылық сайысының жүлдегері), Мамутов М.С. (Физика пәні  мұғалімдерінің республикалық шығармашылық сайысының жүлдегері), Сидоренко А.В. (Ipho жеңімпазы- 2008 (грамота), Apho – 2008 (қола), Абдубакиоглы М. (Педагог-шебер, физика мұғалімдерінің республикалық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Довгаль Ю.Н. (“ҚР үздік педагогы-2019”, ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері, ҚР БҒМ және “Өрлеу” БАҰО Құрмет грамотасымен, Ы.Алтынсарин төс белгісімен марапатталған, Республикалық және халықаралық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), информатикадан: Алғазы С.С. (ҚР БҒМ Алғыс хатымен, “Дарын” РҒПО Құрмет грамотасымен, “Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл” мерейтойлық медалімен, “ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері” төс белгісімен марапатталған), Аубакирова Г. Г. (“ҚР үздік педагогы”, ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері, Ы.Алтынсарин атындағы төсбелгінің иегері, информатикадан Республикалық және халықаралық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Султан Р.М. (информатика пәні мұғалімдерінің республикалық және халықаралық шығармашылық конкурстарының жүлдегері), Кабдолдин А.Қ. (информатика пәні мұғалімдерінің республикалық және халықаралық шығармашылық конкурстарының жүлдегері).

МАТЕМАТИКА ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМДЕРІ

   ФИО Школа Предмет Лига КОД Сумма  
1 Mamulashvili Lela №42 ФМШ им. Векуа Математика Лига учителей MT80 80 І орын
2 Sadi Aibyn НИШ ФМН Математика Лига учителей MT19 77 І орын
3 Erdenepil  Batzaya №1 Mathematics League for teachers MT39 75 І орын
4 Nabiyev Ruslan Нұр-Сұлтан қаласы КеАҚ РФММ Математика Лига учителей MT3 69 І орын
5 Begimbetov Talgat РФМШ Алматы Математика   MT50 60 ІІ орын
6 Ismatov Hikmatullo Таджийский русский лицей интернат Хотам Пв Математика лига учителей MT73 57 ІІ орын
7 Zharullayev Dastan РФММ Математика Лига учителей MT20 51 ІІ орын
8 Kysylbaikov Iliya Республиканская лицей-интернат Математика Лига учителей MT69 49 ІІ орын
9 Ardakuly Darkhan Алматы қаласы Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Математика Лига учителей MT1 45 ІІ орын
10 Arkabayev Ruslan НИШ ХБН Математика лига учителей MT59 41 ІІ орын
11 Kengesbekova Marzhan РФМШ Математика лига учителей MT67 41 ІІ орын
12 Yessenbekov Samat Зерде Математика лига учителей MT66 40 ІІ орын
13 Muratbayev Aybek №49 мектеп-гимназиясы Математика Лига учителей MT12 37 ІІІ орын
14 Suleibek Kalibek Мынбаев ауылындағы орта мектеп Математика Лига учителей MT60 34 ІІІ орын
15 Imangaliyeva Yuliya Гимназия № 56 имени К. Сатпаева. Математика Лига учителей MT33 33 ІІІ орын
16 Zhylkybayev Yerbol НИШ ФМН Математика Лига учителей MT71 32 ІІІ орын
17 Sharipbzhanova Zhuldyz РФМШ Алматы Математика Лига учителей MT51 32 ІІІ орын
18 Mambetov Samat Нұртас Оңдасынов атындағы Түркістан мамандандырылған мектеп-интернаты Математика Лига учителей MT4 28 ІІІ орын
19 Ualikhanuly Shyngys НИШ ФМН Математика Лига учителей MT68 28 ІІІ орын
20 Akhmediyeva Gulnur НИШ ФМН Математика лига учителей MT54 28 ІІІ орын
21 Ardak Didar РФМШ Алматы Математика Лига учителей MT49 26 ІІІ орын
22 Daulenova Maira Школа 110 Математика лига учителей MT74 23 ІІІ орын
23 Abilova Ziyaly Дарынды балаларға арналған М.Арын атындағы №24 арнаулы лицейі Математика Лига учителей MT29 22 ІІІ орын
24 Rakhbayev Azamat РФМШ Математика Лига учителей MT65 22 ІІІ орын
25 Abenov Kazhetkhan УО “ТЭФМШ” Математика Лига учителей MT36 19 ІІІ орын
26 Suleibek Zhumakan Ұзынағаш ауылындағы орта мектеп Математика Лига учителей MT61 18 ІІІ орын
27 Kenesov Bauyrzhan №45 Б.Момышұлы атындағы қазақ классикалық гимназиясы Математика Лига учителей MT11 17 грамота
28 Kaiyrbay Sultangazy Б.Садықов жалпы орта мектеп Математика Лига учителей MT21 17 грамота
29 Khalimbetov Bektemir Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы N2 арнаулы гимназиясы Математика Лига учителей MT9 17 грамота

 

МАТЕМАТИКА ПӘНІНІҢ ЖАТТЫҚТЫРУШЫЛАРЫ

   Тегі, аты Мектеп Пән Лига КОД Сумма  
1 Dashkov Alexander Лицей №171 “Лидер” Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC9 35 І орын
2 Ibatulin Ibragim филиал НАО “РФМШ” в г.Алматы Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC11 33 І орын
3 Lvov Anton МАОУ ОЦ “Горностай” Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC3 30 І орын
4 Yorov Khusrav ТРЛИ Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC17 21 ІІ орын
5 Kulboldin Daniyar БИЛ Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC18 20 ІІ орын
6 Ishmatov Makhamadkhan |Школа 61 Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC13 20 ІІ орын
7 Galitskii Boris Физтех-лицей им. П.Л. Капицы Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC12 20 ІІ орын
8 Askarov Azamat Лицей Каракол Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC14 19 ІІІ орын
9 Makyshev Aydar FizmatAcademy Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC21 19 ІІІ орын
10 Kabayev Merey 39 лицей Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC2 18 ІІІ орын
11 Hamrayev Doniyor   Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC25 16 грамота
12 Narbayev Bakdauren РФМШ Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC22 14 грамота
13 Karimov Farrukh школа для одаренных детей в г. Душанбе Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC24 14 грамота
14 Rakhmanov Umid   Математика Жаттықтыр.

лигасы

MC24 9 грамота

 

ФИЗИКА ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМДЕРІ

   Тегі, аты Мектеп Пән Лига КОД Сумма  
1 GusevAndrey Физико-математический лицей № 31 г. Челябинска, Российская Федерация Физика Мұғалімдер лигасы PhT22 40 І орын
2 KrongartBoris НИШ ФМН физика Мұғалімдер лигасы PhT38 40 І орын
3 AdilovSherzod Физика Мұғалімдер лигасы PhT34 38 ІІ орын
4 JumadillayevKaldarkhan НИШ ФМН Физика Мұғалімдер лигасы PhT39 36 ІІ орын
5 BauyrzhanZeynulla БИЛ Физика Мұғалімдер лигасы PhT17 36 ІІ орын
6 MamutovMussabek РФМШ Алматы Физика Мұғалімдер лигасы PhT26 36 ІІ орын
7 AssykbayevYuriy   физика Мұғалімдер лигасы PhT41 32 ІІІ орын
8 AuelbayevaKamila Дарындықызбалаларғаарналған “БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ” лицей-интернаты физика Мұғалімдер лигасы PhT9 30 ІІІ орын
9 BalgimbekovGalymdin УО “ТЭФМШ” Физика Мұғалімдер лигасы PhT10 29 ІІІ орын
10 ZakharovAlexandr ГУ “Школа – лицей №8 для одаренных детей” физика Мұғалімдер лигасы PhT31 27 ІІІ орын
11 KlimentIslam УО “ТЭФМШ” Физика Мұғалімдер лигасы PhT11 24 грамота
12 MurzabayevAbilkaiyr РФМШ Алматы Физика Мұғалімдер лигасы PhT25 24 грамота
13 BaltabayevBahritdin Кентауқаласы №3 мектеп Физика Мұғалімдер лигасы PhT35 22 грамота
14 AdylkhanFariza Мұнайлыатындағы №5 жалпыбілім беру орта мектебі физика Мұғалімдер лигасы PhT16 21 грамота
15 AzhibayevZhambyl Дарындыбалаларғаарналғанмамандандырылған IT лицей – интернаты Физика Мұғалімдер лигасы PhT4 20 грамота

 

ФИЗИКА ПӘНІНІҢ ЖАТТЫҚТЫРУШЫЛАРЫ

   Тегі, аты  Мектеп  Пән  Лига КОД Сумма  
1 KonovalovAndrey СУНЦ УрФУ Физика Жаттықтыр. лигасы PhC4 8 І орын
2 AbdulbakioglyMustafa УО “ТЭФМШ”, учитель физки Физика Жаттықтыр. лигасы PhC1 7,8 І орын
3 SleptsovAfanasy Республиканская лицей-интернат  Физика Жаттықтыр. лигасы PhC12 7,2 І орын
4 SokhashviliMikheil Тбилиси школа 199 им.Комарова Физика  Жаттықтыр. лигасы PhC18 7 І орын
5 ShadykulDarkhan Учебный центр Квадрат Физика Жаттықтыр. лигасы PhC8 6,1 ІІ орын 
6 ShakirovAman РФМШ Алматы Физика Жаттықтыр. лигасы PhC9 5,5 ІІ орын 
7 KalatoziTeimuraz Тбилиси школа 199 им.Комарова Физика Жаттықтыр. лигасы PhC15 4,2 ІІІ орын 
8 MarkushevDmitriy Президентский физико-математический лицей №239 Физика Жаттықтыр. лигасы PhC2 4 ІІІорын 
9 KlepikovMaksim Физтех-лицей им. П.Л. Капицы Физика Жаттықтыр. лигасы PhC10 4 ІІІ орын 
10 AbdievErkinzhon школа для одаренных детей в г. Душанбе  физика Жаттықтыр. лигасы PhC21 3,9 ІІІ орын 
11 KhizanishviliLuka №42 ФМШ им. Векуа Лига учителей Жаттықтыр. лигасы PhT40 3,8 ІІІ орын 
12 KaravasilevNikola FPMG Физика Жаттықтыр. лигасы PhC17 3,7 грамота
13 BakhtiyarYeldos РФМШ физика Жаттықтыр. лигасы PhC20 3,5 грамота
14 IaroslavtsevKirill СУНЦ УрФУ Физика Жаттықтыр. лигасы PhC13 2,5 грамота
15 BaldaevVasilii ЦПОС при ГБОУ “Лицей-интернат №61” Физика Жаттықтыр. лигасы PhC3 2,3 грамота

ИНФОРМАТИКА  ПӘНІНІҢМҰҒАЛІМДЕРІ

   Тегі, аты Мектеп Пән Лига КОД Сумма  
1 AssylbekBoranbay БИЛ информатика Мұғалімдер лигасы CST21 605 І орын
2 VassinaSvetlana ГУ “Школа – лицей №8 для одаренных детей” информатика Мұғалімдер лигасы CST27 600 І орын
3 ZhumazhanovKarim РФМШ Информатика Мұғалімдер лигасы CST30 475 І орын
4 BakiyevBakhyt Каргалинская спец. гимназия №2 для одар. детей с обучением на трех языках Информатика Мұғалімдер лигасы CST6 425 2 орын
5 AkimAngsar НИШ ФМН информатика Мұғалімдер лигасы CST28 365 ІІІ орын
6 GartungSergey КГУ “Средняя школа-лицей №6” Информатика Мұғалімдер лигасы CST18 360 ІІІ орын
7 ShekishviliVakhtang Кутаиси №41 Информатика Мұғалімдер лигасы CST31 325 ІІІ орын
8 ZhumadillayevEldar Дарынды ер балаларғаарналғанмамандандырылған “БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ” лицей-интернаты Информатика Мұғалімдер лигасы CST8 225 грамота
9 MuldashevaAynagul Орал қаласы, Ә.Молдағұловаатындағы №38 мектеп-лицейі Информатика Мұғалімдер лигасы CST11 210 грамота
10 MyrzatovMurat Білім инновация лицей-интернаты Информатика Мұғалімдер лигасы CST20 200 грамота

 

ИНФОРМАТИКА  ПӘНІНІҢ ЖАТТЫҚТЫРУШЫЛАРЫ

   Тегі, аты Мектеп Пән Лига КОД Сумма  
1 UraiymovKylychbek Лицей им. Ч.Айтматова Информатика Жаттықтыр.

лигасы

CSC6 765 І орын
2 KelinaMarina СУНЦ УрФУ Информатика Жаттықтыр.

лигасы

CSC1 495 ІІ орын